ELEGANCKI STYL ŻYCIA

Blog Every Nature

Posts Tagged ‘biała koszula

Every Nature odgania zimę!

leave a comment »

Stylizacja Your Look w najnowszym InStyle

leave a comment »

Klasyczna koszula Every Nature z oryginalnym kołnierzem i czarnymi wykończeniami w stylizacji YOUR LOOK w najnowszym numerze IN STYLE!

Moda biurowa według Every Nature

leave a comment »

Drogie Panie, dzisiaj chcemy się Wam troszkę pochwalić 🙂 Every Nature stylizuje w całej Polsce! Mówimy o kolorach jesieni, biznesowych stylizacjach na rozmowę o pracę, o białej koszuli od podszewki i o błyszczącej klasyce na co dzień… Okazuje się, że moda do biura nie musi być nudna 🙂

Biała koszula od podszewki

leave a comment »

Od czasów cesarzowej Józefiny stała się niezbędnym dopełnieniem spódnicy, a później też spodni. Sama władczyni miała ich pół tysiąca bez dwóch sztuk. Dawniej była symbolem kobiet pracujących. Teraz, jako najbliższa ciału, jest ceniona za wygodę i ponadczasowość. Biała bluzka koszulowa, bo o niej mowa, jest obowiązkowym elementem każdej kobiecej garderoby i sezonowym must have.

Elegancja według mistrzów: Klasyczną bluzkę koszulową docenili Coco Chanel, John Galliano, czy choćby Yves Saint Laurent, dla których prawdziwie elegancką można być jedynie w bluzce koszulowej i spódnicy. Współcześnie taki status uzyskały również spodnie.

Biel bielsza od bieli: Nieodpowiedni dobór białej koszuli do typu urody może potęgować wrażenie zmęczenia, złego samopoczucia. Biel zharmonizowana z typem kolorystycznym odświeża i podkreśla naturalne atuty: kolor cery i oczu. Dla pań o letniej urodzie, których w Polsce jest około 60%, idealna będzie biel chudego mleka i kredy, czyli zszarzała, zaróżowiona, nieco przyblakła. Dla Pani Zimy przeciwnie – najlepszy będzie odcień śnieżnobiały, aż kłujący w oczy. Pozostaje Pani Wiosna, której rekomendowana jest biel w odcieniu kości słoniowej i ecru oraz jesienny typ urody, który znakomicie prezentuje się w białej koszuli o odcieniu szampańskim lub śmietany.

Kołnierzyk – istota koszuli: O klasie koszuli w każdym odcieniu bieli świadczy idealnie skrojony kołnierzyk. Dobór odpowiedniego kołnierzyka białej koszuli powinien zależeć od kształtu twarzy. Panie szczupłe, o długiej szyi i pociągłej twarzy najlepiej będą wyglądały w kołnierzyku włoskim, zwanym również kentem, który charakteryzuje się szerokim rozstawieniem między krańcami kołnierzyka. Panie zaś o okrągłej twarzy i nieco krótszej szyi powinny wybierać koszule z najbardziej tradycyjnym kołnierzykiem klasycznym – dłuższym i wąskim. Popularnym krojem jest też typ amerykański, inaczej zwany botton down, wywodzący się od graczy polo, którzy dla wygody przypinali sobie rogi kołnierzyka.

Stylistka Every Nature radzi, jak aranżować kultową białą koszulę

leave a comment »

Echo Dnia - Stylowo w białej koszuli

W stylu białej koszuli

leave a comment »

Biała koszula na rozpoczęcie roku? Oczywiście. Co zrobić jednak, jeśli z typowo mundurkowym wizerunkiem nie godzi się wewnętrzna potrzeba indywidualizmu i nasz własny styl?

Wystylizuj się na kobietę klasyczną, romantyczną, sportową, tradycyjną, awangardową lub dramatyczną. Przedstawimy krótką charakterystykę typów. Czy już wiesz, jakim stylem jesteś?

Styl klasyczny

Motto: KARIERA

Jeśli twoim motto jest nauka, rozwój, pracowitość, jesteś typem kobiety klasycznej, która przede wszystkim  ceni sobie prostotę i minimalizm. Na uroczyste okazje włożysz perfekcyjnie skrojoną koszulę z najwyższej jakości materiałów i kobiecą spódnicę w monochromatycznych barwach. Do tego wysokie obcasy. Efekt? Wytworna elegancja w prostej formie. Kobieta klasyczna jest zawsze nienagannie ubrana, a szafa wypełniona jest strojami markowymi. Jeśli biżuteria, to zauważalna, ale gustowna.

Styl tradycyjny

Motto: RODZINA

Kobieta tradycyjna przywiązuje się do ubrań w swojej szafie. Nie jest chętna na modowe rewolucje. Boi się eksperymentować z wizerunkiem. Styl tradycyjny jest bardzo zachowawczy. Kobieta reprezentująca ten typ jest zadbana, ale stawia wygląd na dalszym miejscu. Nie czuje potrzeby wyróżniania się. Spódnica do połowy łydki i stonowana koszula lub bluzka –bliźniak są podstawą zestawów noszonych na co dzień.

Styl romantyczny

Motto: MIŁOŚĆ

Jeśli elementarną wartością jest dla ciebie miłość i ona warunkuje każdy aspekt twojego życia, wybierzesz stroje zwiewne i luźne. Swój naturalny image dopełnisz oryginalnymi dodatkami wykonanymi z rzemienia lub drewna. Włosy spleciesz w długi warkocz lub rozpuścisz romantycznie, by poczuć wiatr we włosach. Kobieta romantyczna nie czuje się dobrze w biznesowym dress code. Głównym motywem obecnym na sukienkach i koszulach prawdziwej romantyczki to kwiaty.

Styl sportowy

Motto: ZDROWIE

Wygoda, zdrowie i komfort to wartości determinujące zawartość szafy dziewczyn spod znaku stylu sportowego. Co wybierze na formalną okazję sportswoman? Oczywiście dopasowany garnitur ze spodniami i koszulę fasonem przypominającą męską część garderoby nieśmiało wystającą spod marynarki. Sportsmenka jest osobą dynamiczną i żywiołową. Wybierze takie stroje, które podkreślą jej wysportowaną sylwetkę, ale nie będą krępować ruchów.

Styl dramatyczny

Motto: WRAŻENIE

Kobieta dramatyczna jest nieco przerysowana, teatralna. Białą, klasyczną koszulę może zestawić na przykład z boa lub pawimi piórami. To styl bardzo wyrazisty, krzyczący: zauważ mnie! Kobieta, której przypisany jest styl dramatyczny, zawsze wygląda jakby szła na wielki bal. Najważniejsze jest wrażenie, które wywołuje swoim wielkim modowym entree. Nietypowy strój ozdobi na przykład biżuterią wielkich rozmiarów i niestandardowych kształtów.

Styl awangardowy

Motto: ANARCHIA

Awangardą w modzie nazwiemy całkowite niestosowanie się do zasad ubierania się na oficjalne wyjścia. Stylizacje awangardowe śmiało można określić eksperymentem, na który pozwalają sobie choćby przedstawicielki subkultur. Białą koszulę, jeśli w ogóle zdecydują się ją włożyć, połączą z ćwiekami, elementami skórzanymi lub zwyczajnie z przetartymi dżinsami. Nie podążają ślepo za trendami. Nie akceptują żadnych reguł ograniczających ich własny styl.

A Ty, czy już wiesz jaki styl reprezentujesz?